Prajeme vám pokojný spánok v exkluzívne poistených domoch

Prajeme vám pokojný spánok v exkluzívne poistených domoch

Poistné sumy a poistné pre bytové domy v našej správe sa v novom roku nebudú zvyšovať.

Poistná suma pre bytové domy v roku 2024 zostane na 1800 eur/m², teda rovnaká ako počas roka 2023. 

„V roku 2023 sa postupne spomaľovalo zvyšovanie cien bytov, k čomu prispeli najmä zvýšené úroky na hypotékach,“ informuje poistný špecialista Peter Gallovič zo spoločnosti Insia.

Preto je momentálna hodnota podlahovej plochy bytov v Žilinskom kraji 1953 eur/m² (podľa údajov Národnej banky Slovenska).

„Podľa štatistických údajov sa výška poistnej sumy približuje našej platnej hodnote 1800 eur/m², takže majetok nie je podhodnotený. Preto sa poistná suma nebude meniť,“ konštatuje Milan Piliar, predseda predstavenstva OSBD Žilina.

Bytové domy v správe OSBD Žilina sú poistené proti všetkým poistiteľným rizikám a ak vzniknú škody, na odstránenie všetkých následkov udalostí postačí plnenie poisťovne.

Okrem toho sa v roku 2023 ešte podarilo navýšiť limit na únik vody alebo médium pri havárii - poistnej udalosti.

Bytové domy v správe OSBD Žilina sú poistené exkluzívnou zmluvou s poisťovňou Collonade. Ako správca sme vyrokovali predĺženie tejto zmluvy na najbližšie 3 roky. Za tento úspech vďačíme aj spoločnosti Insia, ktorá zabezpečuje komunikáciu medzi OSBD Žilina a poisťovňou Collonade.

Image

Pre všetko,
čo je pred Vami.

S radosťou robíme veci, ktoré majú zmysel

Sme popredná finančná a poisťovacia technologická spoločnosť pôsobiaca na trhu už viac ako 30 rokov.

Na českom trhu INSIA pôsobí od roku 1992. Na slovenskom trhu INSIA pôsobí od roku 2005. V rokoch 2011 až 2022 bola INSIA súčasťou MARSH, popredného svetového poisťovacieho makléra. Od novembra 2022 patrí INSIA do skupiny UNILINK Group, najväčšieho distribútora poistenia v strednej a východnej Európe, s vedúcim postavením v Poľsku (pod značkou Unilink), v Bulharsku (pod značkou I&G Insurance Brokers), v Rumunsku a v Moldavsku (pod značkou Safety Broker), v Českej republike a na Slovensku (pod značkou INSIA).

Našim klientom - občanom a podnikateľom - zabezpečujeme veľmi širokú a komplexnú ponuku poisťovacích a finančných produktov. Vďaka skúsenostiam a odbornosti našich profesionálov sme schopní nájsť vždy to správne riešenie pre každého klienta. Poskytovanie kvalitných služieb a osobného servisu sú pre nás základnou hodnotou.