Predstavujeme NAJ... susedy zo súťaže s OSBD

Predstavujeme NAJ... susedy zo súťaže s OSBD
Ak sa ako bytový správca zaoberáme medziľudskými vzťahmi, sú naozaj rôzne a väčšinou komplikované. My však obdivujeme susedov, ktorí spolu dobre vychádzajú a chceme vám ukázať, že takí stále existujú.

Preto sme vyhlásili súťaž O naj... suseda. Milan Piliar, predseda predstavenstva a Ing. Daniel Divinec, podpredseda predstavenstva OSBD Žilina osobne navštívili víťazky a odovzdali im ocenenia. Naj susedami sa totiž stali rovno dve panie, ktoré vám s radosťou predstavujeme: a s nimi aj ženy, ktoré ich nominovali.

Image
Titul NAJ... suseda získala pani Mária Markovičová z Borovej 13 na sídlisku Solinky v Žiline. Do súťaže ju prihlásila pani Emília Čierna z Borovej 20, ktorá nám napísala:
Menovala by som asi viac susedov v okolí, ktorí sú veľmi milí a ústretoví, no najlepšou susedkou, aj keď z iného vchodu na našej ulici, je pani Markovičová. 
Vyzdvihujem jej ochotu a starostlivosť o okolie: upratuje okolo detského ihriska a prinesie na ihrisko či pieskovisko hračky alebo opraví pokazené. Je dobrá a láskavá k deťom v okolí, často im rozdáva cukríky, piškótky... Má záujem o dianí na sídlisku a jeho zveľaďovaní. Stretávame sa aj na prechádzkach a máme rady milé rozhovory s ňou - moja dcéra Betka ju vždy rada vidí a postíska.
Verím, že ona je z tých najlepších v okolí...

NAJ suseda pani Markovičová nám povedala: „Deti z okolia sú moje slniečka... Sú to čisté dušičky a mám ich rada, dokonca aj keď kričia,“ smeje sa pani Mária, ktorú deti vraj volajú podľa psíkov - donedávna bola pre ne „teta Maxíková“ a teraz ju volajú podľa jej ďalšieho psíka „teta Matesková“. 
„Pieskovisko mám pod oknami a som už na dôchodku, tak sa starám a robím to rada. Keď prídem s metlou, pomáhajú mi aj maminy. A neraz opravím aj detské motorky či autíčka,“ dodáva a neskrýva radosť a prekvapenie z ocenenia.  

Image
Titul NAJ... suseda získala aj pani Júlia Staňová z bytového domu na Ulici Vojtecha Spanyola 24 v Žiline. Nominovala ju pani Soňa Novotná, ktorá býva na rovnakej adrese. Napísala nám: 
Pani Staňová je kamarátska, vždy ochotne pomôže a môžem sa na ňu spoľahnúť. Vybaví rôzne veci pre náš dom, napríklad aj s mestským úradom. Sprístupní priestory v dome, keď je to potrebné, zdobí dom kvetinami, jednoducho, zaujíma a stará sa. Je potešením sa s ňou stretnúť a prehodiť zopár príjemných slov. Aj keď som sem prišla bývať neskôr, stali sa z nás postupne kamarátky.
Musím povedať a mám z toho radosť, že v našom vchode máme všetci dobré vzťahy.  
 
NAJ suseda pani Staňová nám povedala: „Najskôr som si myslela, že si pani Novotná zo mňa  robí žarty, veď prečo práve ja by som mala byť NAJ susedou... No a potom nastalo veľké prekvapenie. Nehovorím, že som nikdy nedostala žiadne vyznamenanie, ale toto ocenenie a jeho odovzdávanie bolo naozaj milé.
Najaktívnejšia z celého domu je podľa mňa pani Novotná a ja keď môžem, pomôžem. Zaujímam sa o poriadok, veď v blízkosti domu máme aj zastávku MHD a naozaj, starať sa o kvety na schodisku, to je moje. Energie mám dosť, lebo som v Jednote aktívnych seniorov, kde máme veľmi aktívnu predsedníčku a dosť veľa členov – a stále niečo organizujeme.“
A ako ona sama vidí susedské vzťahy? „Staré osadenstvo obyvateľov sa vymenilo. Väčšinou tu bývajú podnájomníci, ktorí sa dosť často menia, no nemáme nejaké veľké problémy. Nemôžem na svojich susedov nič zlé povedať,“ dodáva.