Prečo chceme komunikovať elektronicky?

Prečo chceme komunikovať elektronicky?

Radi s vami hovoríme osobne, mnohé veci sú však elektronicky jednoduchšie.

Dnes je realitou, že väčšina vlastníkov, ktorí sa zaujímajú o bytový dom, nemá čas chodiť na schôdze vlastníkov či sledovať poštové zásielky. S nami ako správcom však chcú komunikovať rýchlo, prehľadne a spoľahlivo. Preto sa snažíme vzájomne čoraz viac komunikovať elektronicky.

Napokon, elektronická komunikácia s nami je podmienkou pre elektronické písomné hlasovanie.  Vieme, že bez písomného hlasovania sa už teraz nezaobídu vlastníci vo väčšine bytových domov v našej správe.  Pripraviť písomné hlasovanie je však administratívne i časovo náročné.
„Pri hlasovaní o dôležitých otázkach v bytovom dome sa vyžaduje súhlas nadpolovičnej väčšiny, prípadne dvojtretinovej väčšiny všetkých vlastníkov.  Napríklad nadpolovičná väčšina hlasov všetkých vlastníkov sa vyžaduje pri rozhodovaní o použití  prostriedkov  fondu prevádzky, údržba a opráv domu. Pri elektronickom písomnom hlasovaní však môžu vlastníci hlasovať odkiaľkoľvek a nemusia poskytovať splnomocnenie,“ hovorí JUDr. Ivana Kopáčová z OSBD Žilina.

Preto spolu s novými zmluvami o výkone správy ponúkame aj možnosť uzatvoriť dohodu o elektronickej komunikácii. Podpísali ju už vlastníci v 24 bytových domoch v našej správe. Doručujeme im všetky dokumenty, týkajúce sa užívania bytu, už iba elektronicky: na e-mail, ktorý nám vlastník sám poskytne. Vrátane ročného vyúčtovania, plánu opráv, mesačného predpisu zálohových platieb, upomienok, výziev či informácií o aktuálnej činnosti správcu a podobne. 

Nemálo adries, ktoré máme od vlastníkov, je nefunkčných. Preto nám záleží na tom, aby sme pri uzatváraní dohôd o elektronickej komunikácii získali aktuálne e-maily vlastníkov a vedeli plnohodnotne komunikovať.
E-mailová adresa alebo číslo mobilného telefónu vlastníka sa budú používať aj pri elektronickom písomnom hlasovaní. Ochrana osobných údajov podľa platnej legislatívy je samozrejmosťou.