Ako na vlastnom...

Ako na vlastnom...

Okolie svojho bytového domu skrášľujú, akoby pracovali vo vlastnej záhradke. A nič za to nečakajú. Najradšej by sme za to odmenili všetkých, no nebolo to v našich silách. A tak sme vyhlásili súťaž o Najkrajšie upravené okolie domu, do ktorej ste vy, obyvatelia panelákov či domovníci prihlásili svojich favoritov. Do súťaže prišlo viac ako 200 fotografií z 15 bytových domov: z desiatich domov na Vlčincoch, štyroch zo Soliniek a jedného z Rajca.

Prihlásené fotografie vyhodnocovala 5-členná komisia. Tvorili ju predseda predstavenstva, predseda Kontrolnej komisie OSBD a svojich zástupcov tu mali aj členovia predstavenstva, členská samospráva a zamestnanci družstva. Výber nebol jednoduchý, no nakoniec rozhodli. Na odovzdávanie cien sme prizvali nielen tých, ktorí poslali fotografie a boli prihlásení do súťaže, ale aj domovníka, zástupcu vlastníkov bytového domu (BD) a samozrejme všetkých, ktorí sa spolupodieľali na úprave okolia.

Výhercom sme 13. októbra odovzdali symbolické šeky na nákup náradia pre domy v hodnote 300 €, 200 € a 100 €. Víťazmi sa stali vchody č. 7 - 9 bytového domu na Berlínskej ulici v Žiline na Vlčincoch. O okolie jednotlivých vchodov sa stará 5 šikovných žienok.

 Zhodli sa, že majú radosť z fyzickej aktivity. „Každá z nás do toho dáva kus svojho srdca, radosti a nezaťažuje nás to,“ povedala pani Mižičková. Jej suseda a tiež víťazka pani Surá dodala, že sa snažia pestovať také druhy, aby sa v každom ročnom období pred domom niečo zelenalo. Naše absolútne víťazky do súťaže prihlásila dcéra pani Špičkovej, spolu s domovníkom pánom Šandorom.
Image
Na 2. mieste sa umiestnil vchod na Borovej 14 v Žiline na Solinkách. Výherkyňa pani Popluhárová nám povedala: „Susedia sa ma pýtali, z čoho to financujem. Odpovedala som, že z vlastného vrecka a  viacerí sa začali zaujímať, akou čiastkou by mi mohli pomôcť. Stanovila som sumu 20 eur – a do konca roka 2012 prispeli všetci obyvatelia nášho vchodu. Som im vďačná, že takýmto spôsobom ocenili moju prácu.“

Na 3. mieste skončil vchod na Kubínskej 10 v Žiline na Vlčincoch. „Bronzovú“ víťazku pani Zuberovú, ktorú do súťaže prihlásila dcéra, sprevádzal na vyhodnotení zástupca vlastníkov bytov p. Drexler. „Ľudia sa pristavujú, oceňujú moju prácu. Ale mrzí ma, že niektorí nám tam hádžu špaky a odpadky,“ povedala p. Zuberová, ktorá sa sama stará o zeleň pred vchodom už 5 rokov.  

„Výhercom prajeme veľa nadšenia pri ich práci, vytrvalosti a samozrejme, radosti z pohľadu na okolie ich domu,“ poprial všetkým na záver M. Piliar.