Vsadili na najlepšie odporúčania. A neoľutovali

Vsadili na najlepšie odporúčania. A neoľutovali

Pred rozsiahlou rekonštrukciou menšieho bytového domu v Rajeckých Tepliciach vlastníci nič nenechali na náhodu. Preverili si každú spoločnosť, ktorá sa prihlásila do výberového konania. Ako to dopadlo?

 

„Vyberali sme si zo štyroch firiem, pozisťovali sme si informácie o nich, o ich dokončených projektoch, dokonca sme sa boli pozrieť na realizáciu bytoviek v Bytči. A vyšiel nám z toho PMG stav SK, s. r. o. Neboli najlacnejší, niektoré ponuky boli oveľa nižšie, no mali najlepšie referencie,“ hovorí Eva Očková, zástupkyňa vlastníkov a dodáva: „A vôbec sme náš výber neoľutovali“.  

V dome na Pionierskej 4 so 14 bytmi už boli nové rozvody a obnovená strecha, keď sa v roku 2021 začala rekonštrukcia, kde najväčšou obnovou bolo zateplenie stien domu i sokla a výmena balkónov za prefabrikované lodžie. Tie sa vlastníci rozhodli dať pristavať aj k bytom na prízemí, kde balkóny pôvodne nemali . Získali tak komfortný priestor navyše a stúpla aj hodnota bytov. „Sme jediná bytovka v okolí, kde aj prízemné byty majú lodžie,“  hovorí Eva Očková, ktorá je v bytovke zástupkyňou vlastníkov 15 rokov.

Práce na obnove domu sa začali ešte v roku 2021, no nepredĺžili ich pandemické opatrenia, ale poveternostné podmienky. „Začali sme rekonštruovať v septembri a všetko išlo hladko. Potom nás však pribrzdilo nepriaznivé počasie a v zime množstvo snehu. Preto muselo byť lešenie pristavené  k domu veľmi dlho. Našťastie patrilo spoločnosti PMGSTAV, takže nám to obnovu nepredražilo,“ spomína Eva Očková.    

Práce trvali do mája 2022. Rekonštrukciu, ktorá zahŕňala ešte opravu okapového chodníka, výmenu bleskozvodu, rekonštrukciu pivníc (výmenu podláh a dverí, vymaľovanie), výmenu osvetlenia, poštových schránok a zvončekov vo vstupnej chodbe a na schodisku a odstránenie prestrešenia vchodu, financovali cez komerčný úver.

„Časom by sme chceli ešte na prízemí domu v spoločných priestoroch vymeniť rozvody vody a elektriny. Plus nahradiť plastové dvere za kvalitnejšie,“ dodáva Eva Očková.

Image

Komplexná revitalizácia bytových domov
a verejných budov