Dobré odporúčania často rozhodnú

Dobré odporúčania často rozhodnú

Odporúčania na dobre odvedenú prácu sa šíria rýchlo.

Vlastníci bytov na Tulskej ulici 15 – 20 Žiline na Vlčincoch si vybrali spoločnosť na výmenu rozvodov aj pre dobré skúsenosti, ktoré už mali obyvatelia iného bytového domu na tomto sídlisku.
 
Základným kritériom bola prijateľná cena a odporúčanie z iného domu rozhodnutie vlastníkov 102 bytov ešte umocnilo. A tak 47-ročné zvislé aj ležaté rozvody v dome menili pracovníci firmy Miroslav Mlích - M - Servis.
 
V stúpačkách domu so 6 vchodmi vymenili rúry na teplú a studenú vodu, odpad aj plyn. „Vodu na stúpačke odstavili vždy ráno, podvečer už bola zapojená a ľudia mohli používať toalety,“ hovorí zástupkyňa vlastníkov Danka Mazáková a pokračuje: "Boli sme spokojní, chlapi boli po samotnej výmene  ochotní dokončiť aj murárske práce."

Z rozvodov ostala pôvodná iba vzduchotechnika, ktorú vyčistili.
Image
Pri rozvodoch v tomto dome bola použitá technológia spoločnosti Uponor. Nové materiály spĺňajú súčasné hygienické a zdravotné normy, sú trvácne a odhlučnené, čo je obzvlášť dôležité najmä pri kanalizačnom potrubí.

V tomto bytovom dome obnovu rozvodov spojili aj s výmenou výťahov a všetko financovali z úveru Štátneho fondu rozvoja bývania s 0,5%-ným úrokom.
Projekt síce pôvodne zahŕňal aj výmenu balkónov, čo vlastníci nakoniec odmietli, keďže mnohí ich už majú presklené či zastrešené.
V dome, ktorý bol zateplený v roku 2009, momentálne vymieňajú vo všetkých šiestich vchodoch výťahy, potom ich ešte čaká výmena vnútorných dverí pred výťahmi.

O materiáloch a technológiách Uponor použitých aj v tomto dome, sme v spolupráci so spoločnosťou pripravili článok, na ktorý sa preklinete TU...
Image

Miroslav Mlích –
M – SERVIS

Precízna inštalácia všetkých typov sietí Výmena rozvodov vody, kanalizácie a plynu v bytových domoch
Image

Uponor, s.r.o.

Vykurovanie, chladenie, inštalácie s fínskymi koreňmi