Ak to praskne...

Ak to praskne...

Máte ich v byte aj vy a narobia veľké škody. Buďte ostražití.

Nie sú na očiach a ženy ich nemôžu premiestniť na iné miesto v byte (kde by vyzerali lepšie) alebo dekorovať (aspoň prehodiť háčkovanú dečku)... Preto im nevenujeme veľa pozornosti, zvyčajne až vtedy, keď sa niečo stane. Máme na mysli flexi hadice. Práve tie vám v roku 2021 narobili najviac starostí a boli najčastejšou príčinou havárií v bytoch (presne 22 poistných udalostí).

Ako sa vyvarovať haváriám vinou prasknutej flexi hadice?  

Radí odborník na vodu a kúrenie Vladimír Vavro: „Výrobcovia odporúčajú po 5 rokoch používania flexi hadicu vymeniť, aby nepraskla. Po tomto čase už zvyčajne býva opotrebovaná, stvrdne a prestáva plniť svoj účel. Ak si chcete vybrať lepšiu náhradu, odporúčam mosadzný vlnovec, ktorý je síce trochu drahší, no kvalitnejší. Je tiež dobré, ak občas flexi hadicu skontrolujete. Ak na nej zbadáte akékoľvek zmeny, je čas na výmenu.“    

Ďalšími najčastejšími poistnými udalosťami v roku 2021 boli: zatečenie do bytu z iného bytu alebo zo stúpačky (18), rozbité sklo na vchodových dverách (15), poškodená kľučka na vchodových dverách (9), zatečenie bytu zo strechy (8), poškodenie fasády bytového domu grafittmi (7), poškodenie fasády vtáctvom (6).